Прехвърлянето на видеокасети се извършва с още по-висока разделителна способност от стандартната за DVD:
MPEG-2, 576p SD с битрейт: 10368 kbit/s, а не със стандартните 8000 kbit/s за DVD.
Size: 720 x 576 (CCIR-601 D1) / Video Quality: Bit rate 10368 kbit/s / Encoder quality fine tuning: 100%
Encoding method: 2-Pass / Audio forma: AC3 2.0 при необходимост 5.1
За целта прехвърлянето се предлага директно на файл.
Осигуряваме ви файлове във формат mpg, като файловете можете да получите на флаш памет
(ние ще ви предложим подходяща) или на ваш външен HDD.
В случай, че не притежавате такъв, ние ще ви предложим подходящ.
Можете да изтеглите дигитализираните материали и от наш сървър.
Препоръчваме на клиентите ни да избират този тип прехвърляне като най-висококачествен за момента.
Съхранете Вашите спомени с най-доброто качество SD H Quality.
Дигитализиране на видеоматериал от формат VHS-C към формат DVD или на файл / флашка
VHS-C е създаден през 1982 г. от компанията Panasonic. Това е разновидност на VHS формата, но много по-компактен и удобен за времето си. Предназначен е основно за компактни любителски аналогови камери. Този формат използва същата видеолента, която се използва и при стандартния VHS формат, като може да се пусне на стандартен видеоплеър с адаптер. Макар този формат да е доста евтин, той не набира популярност и доста бързо е заменен от новите дигитални видеоформати.
Магнитната лента на VHS-C касетите се навива на една основна ролка, като може да се пренавива и на ръка. Тази отличителна функционалност дава предимство на формата пред основния му конкурент Betamax.
VHS-C касетите са по-големи от Video8 касетите, но са съвместими с VHS плеъри чрез адапторна касета. Ширината на VHS-C лентата е по-малка отколкото на обикновената VHS касета, но адапторната касета разполага с механизъм за насочване на лентата спрямо сензорите на плеъра.
Не след дълго излиза и нов формат S-VHS-C, подобен на S-VHS версията и конкурент на Hi8, която пък е по-високата версия на Video8. Навлизането на пазара на евтините S-VHS-C камери довежда до включването в новите видеоплеъри на функцията SQPB или SuperVHS Quasi-PlayBack. Въпреки всичко това те не могат да се сравняват с бума, който предизвиква стандарта MiniDV.
Ако се сравнява с Video8 стандартът VHS-C има сходно качество на видео, но по-късо време за плейбек: 90 спрямо 30 минути на стандартна скорост, 180 спрямо 60 минути за продължителните варианти.
Цени за видео касети VHS, VHS-C, miniDV
На какъв носител ще получите цифровизираното съдържание
Предлагаме ви следните възможности за получаване на цифровизираното съдържание:
- Флаш памет - бързоскоростна флаш памет с гаранционен документ. Допълнително заплащане.
- Google One - предоставяме връзка за изтегляне през интернет, активна една календарна седмица. Допълнително заплащане.
- Ваш външен HDD с размер 2,5'' или ваша външна SSD - безплатно прехвърляне.
Цени за видео касети Hi8, Video 8, Betamax, miniDV CAM, miniDV HD, Video 2000, Betacam, Digital Betacam PAL, Digital Betacam NTSC, DVCPRO25, HD V, U-matic VO, U-matic BVU
На какъв носител ще получите цифровизираното съдържание
Предлагаме ви следните възможности за получаване на цифровизираното съдържание:
- Флаш памет - бързоскоростна флаш памет с гаранционен документ. Допълнително заплащане.
- Google One - предоставяме връзка за изтегляне през интернет, активна една календарна седмица. Допълнително заплащане.
- Ваш външен HDD с размер 2,5'' или ваша външна SSD - безплатно прехвърляне.
Процес по дигитализиране на съществуващ видеозапис
Преобразуването на видеоматериал към дигитален формат отнема известно технологично време, защото е комплексен процес, състоящ се от следните етапи:
1. Дигитализиране на видео материала
На този етап записът преминава през професионален видеоплеър с шест глави за осигуряване на оптималното извличане на видеозаписа. Оборудването ни позволява извличането на RGB сигнал и да изпозлваме специални филтри за подобряване на качеството още при самия запис.
С гордост заявяваме, че използваме функцията за филтриране на самия видеозапис, а не последващо наслагване на компютърно генерирани филтри, които изкуствено изменят оригиналния материал. По този начин се получава запис с оригиналното си форматиране, като приложените филтри въздействат единствено при аналоговото извличане на сигнала.
В следствие се получава картина, която:
- е с много по-добро качество още при самото заснемане;
- входния сигнал е много качествен;
- постига се пълната резолюция от 576р.
Поясняваме, че не изпозлваме кепчър, а извършваме записа в реално време, което ни позволява да осигурим естественото изчистено качество на видеоматериала.
2. Последваща обработка
Извлеченият от нашата професионална техника аналогов запис е получен с възможно най-голяма чистота (в зависимост от текущото състояние на оригиналната видеолента и самото качество на материала). Ако качеството на самия оригинал не е добро, то няма да е необходима допълнителна обработка, защото това няма да доведе до неговото изчистане. Затова предлагаме услуга по извличантео на максимално чистият сигнал от видеооборудването без да се налага допълнителна компютърна обработка.
Предоставяме ви записа в неговата оригинална цялост. По желание от ваша страна може да предложим монтажни дейности:
- Изрязване на нежелан материал
- Разместване на елементи от записа
- Добавяне на видео и аудио ефекти
- Добавяне на други ефекти и озвучаване
- Upscale на записа от 576р до 1080р
- Upcale на записа от формат 4:3 във формат 16:9 - без изрязване на важни елементи от кадрите.
Тези допълнителни монтажни дейности представляват отделна услуга, която се заплаща допълнително към основната цена по дигитализиране на видеоматериал.
По подразбиране в DVD диска на записа добавяме страндартно меню, което ви дава бърз и директен достъп до определени части на записа.
С вас ще обсъдим всички допълнителни желания по обработката на видеото, за да може заедно с вас да изчислим точната цена на всички допълнителни услуги ако има такива.
3. Окончателно завършване на материала
Нашата професионална техника прави излишно междинното съхраняване на вече дигитализирания запис на компютър, последващото му рендиране и компютърна обработка. Ние прехвърляме реално извлечения запис директно на цифров носител (обикновено това е оптичен DVD диск).
Поради високото качество и осигурената HD резолюция на окончателния запис 1 DVD диск може да съхрани до 1 астрономически час от видеоматериала, без компресиране на записа и без разваляне на качеството. Задължително разделяме всеки 1 час на нов DVD носител.
Възможно е да запишем материал на двуслоен DVD диск, но от опит знаем, че не всички DVD плеъри могат да възпроизведат без проблем двуслоен диск, поради което не препоръчваме този тип записи.
Осигуряваме ви файлове във формат mpg, като файловете можете да получите на флаш памет (ние ще ви предложим подходяща) или на ваш външен HDD. В случай, че не притежавате такъв, ние ще ви предложим подходящ.
Можете да изтеглите дигитализираните материали и от наш сървър.